Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. poprawy bezpieczeństwa na drogach

pmb 16:15 14 listopada 2017
FLICKR/Eoghan OLionnain/CC BY-SA 3.0
Skuteczniejsze egzekwowanie przepisów drogowych, poprawa systemów bezpieczeństwa w samochodach oraz unowocześnienie infrastruktury drogowej – to główne założenia rezolucji w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, która była omawiana w Parlamencie Europejskim.

W uchwalonym we wtorek dokumencie europosłowie podkreślają, że państwa członkowskie powinny prowadzić skuteczne i regularne kontrole kierowców na drogach, przypominając, że głównymi przyczynami wypadków są wciąż nadmierna prędkość, niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, nieuwaga, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków oraz nadmierne zmęczenie.

W związku z tym Parlament Europejski zwraca się do Komisji Europejskiej i państw członkowskich o podjęcie szeregu działań, które pozwoliłyby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i zredukować liczbę wypadków.
 
Ponieważ jazda pod wpływem alkoholu jest przyczyną ok. 25 proc. wszystkich śmiertelnych wypadków drogowych w Unii Europejskiej, Parlament Europejski zachęca Komisję do dokonania oceny projektu wprowadzenia w całej Unii zerowego limitu stężenia alkoholu we krwi dla początkujących kierowców przez pierwsze dwa lata po uzyskaniu prawa jazdy oraz wszystkich kierowców zawodowych.

Źródło: gazetaprawna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze