Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Paraliż służby zdrowia w Portugalii. Karetki z pacjentami w korkach przed szpitalami

DW 20:39 23 stycznia 2021
Portugaliapexels.com
Wiele szpitali w Portugalii ma trudności w przyjmowaniu nowych pacjentów z Covid-19 wraz z nasilającą się epidemią. Portugalskie ministerstwo zdrowia potwierdziło rekordową liczbę zgonów, zakażeń, a także pacjentów leczących się w szpitalach. Niektóre karetki z chorymi czekają w korkach pod szpitalami.

Służby medyczne w Portugalii podkreśliły, że liczba zajętych łóżek przez pacjentów z Covid-19 przekracza już 90 proc. w kilku szpitalach aglomeracji Porto oraz Lizbony. Potwierdzono, że w ciągu ostatniej doby konieczne było uruchomienie dwóch szpitali polowych.

Dziś przed największym szpitalem stolicy, Santa Maria, pacjenci oczekujący na przyjęcie pozostawali z braku miejsca wewnątrz kilkudziesięciu karetek pogotowia. Czekały one w korku pod kliniką.

Ministerstwa zdrowia zaznacza, że w portugalskich szpitalach przebywa obecnie nienotowana wcześniej liczba zainfekowanych koronawirusem – prawie 6 tys. osób. Rekordowa jest też liczba zajętych łóżek na oddziałach intensywnej terapii – 720.

Według statystyk resortu podczas ostatniej doby w Portugalii zanotowano też rekordową liczbę infekcji – ponad 15,3 tys., a także zgonów – 274. Łącznie zakaziło się już ponad 624 tys. osób, a zmarło 10,1 tys.

Wśród potwierdzonych w sobotę zakażonych jest minister rolnictwa Portugalii Maria do Ceu Albuquerque.

Źródło: Reuters

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze