Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Para prezydencka złożyła żołnierzom świąteczne życzenia

JJ 15:56 18 grudnia 2020
Para prezydencka na wigilijnym spotkaniu z żołnierzami. W spotkaniu wzięli udział także m.in. szef MON Mariusz Błaszczak oraz szef BBN Paweł SolochTwitter/@prezydentpl, Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Podziękowania za służbę na rzecz obrony i zaangażowanie walkę z pandemią złożyli żołnierzom: para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda oraz szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister podkreślił, że mimo nadzwyczajnych warunków wojsko szkoli się i modernizuje.

– Niestety nie możemy tak jak w poprzednich latach odwiedzić żadnego z naszych kontyngentów, naszych żołnierzy, którzy służą i reprezentują Rzeczpospolitą poza granicami – powiedział prezydent podczas zorganizowanego w piątek w Warszawie połączenia z żołnierzami jednostek w kraju i na zagranicznych misjach.

Składając życzenia prezydent wyraził nadzieję, że przyszły rok będzie lepszy pod względem epidemicznym. Andrzej Duda podkreślił, że żołnierze oprócz swojej zwykłej służby na rzecz obronności kraju zaangażowali się – z narażeniem własnego życia i zdrowia - także w walkę z pandemią.

Przypomniał pobyty polskiej wojskowej misji medycznej we Włoszech i USA. Także minister obrony zaznaczył, że "ze względu na epidemię tegoroczne święta są inne niż te, do których przywykliśmy", i podziękował żołnierzom "za służbę w tym wyjątkowym roku". Podkreślił, że "chociaż żołnierze byli i są zaangażowani w walkę z koronawirusem, to nie zaprzestali podnoszenia umiejętności poprzez udział w ćwiczeniach, które – wprawdzie na mniejszą niż planowano skalę – odbyły się w mijającym roku, a wzięły w nich udział także wojska sojusznicze.

Szef MON dodał, że w kończącym się roku resort kontynuował także modernizację techniczną sił zbrojnych.

– Życzę państwu przede wszystkim bezpiecznej służby, ale też by te święta były pełne zdrowia, spokoju, a także takiej niezachwianej wiary w to, że wspólnie pokonamy pandemię koronawirusa – zwróciła się do żołnierzy małżonka prezydenta.

Wyraziła im uznanie za wsparcie, jakiego udzielają współobywatelom, a na misjach także miejscowej ludności i zamieszkałym za granicą Polakom. Dziękowała za "wielkie serce", jakie żołnierze okazują potrzebującym.

– Niech ten nadchodzący 2021 rok będzie rokiem pełnym optymizmu – życzyła pierwsza dama.

– Nie ma najmniejszej wątpliwości że rok 2020 zapamiętamy na długo z wielu powodów – powiedział szef Sztabu Generalnego WO gen. Rajmund Andrzejczak.

– W obszarze bezpieczeństwa działo się bardzo wiele. Daleko od Polski, również w regionie, ale i tutaj w Polsce jeszcze trwa bitwa z niewidzialnym wrogiem. Święta będą inne, święta będą trudne, ale głęboko wierzę, że poradzimy sobie i zaadaptujemy się do nowych warunków – mówił.

Składając życzenia tym, którzy w czasie świąt będą pełnić dyżury bojowe, służyć w kontyngentach za granicą, a zwłaszcza personelowi medycznemu zaapelował: - Dbajcie o siebie, żeby nikt nie był sam, ponieważ tylko zespołem stanowimy siłę.

W imieniu żołnierzy życzenia złożył dowódca polskiego kontyngentu wojskowego misji UNIFIL w Libanie mjr Maciej Jóźwiak.

Polskie kontyngenty wojskowe wchodzą w skład międzynarodowych sił działających w ramach misji NATO, UE i ONZ w Afganistanie, Iraku, Bośni i Hercegowinie, Kosowie, Rumunii, Libanie, Republice Środkowoafrykańskiej, we Włoszech i na Łotwie.

Źródło: Facebook/Andrzej Duda, Twitter/@MON_GOV_PL

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze