Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Para prezydencka przygotowała wyprawki szkolne dla najbiedniejszych. „Jesteśmy szczęśliwi, że możemy wesprzeć tak potrzebną akcję”

mk 17:49 20 sierpnia 2015
facebook.com/andrzejduda
Para prezydencka wzięła udział w akcji Caritas pt. „Tornister pełen uśmiechów”. Państwo Dudowie przygotowali cztery wyprawki szkolne dla najbiedniejszych rodzin.

Rzecznik Caritas Paweł Kęska poinformował, że dwie wyprawki szkolne para prezydencka przygotowała dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz po jednej dla młodzieży z liceum i z gimnazjum.

 

Akcja Caritas to odpowiedź na trudności wielu polskich rodzin, które borykają się przygotowaniem wyprawek szkolnych dla swoich pociech. Koszt jednej tylko wyprawki waha się od 500 do 1000 zł.

 

– Jesteśmy szczęśliwi także jako małżeństwo i jako rodzice, a nie tylko para prezydencka, że możemy wesprzeć tak potrzebną akcję. Te piękne tornistry uszczęśliwią tych, którzy na nie czekają. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy wziąć w tym udział – mówił podczas przekazania wyprawek prezydent Duda.

 

Wyrazy wdzięczności dla prezydenckiej pary przekazał dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz. – Jako Caritas dziękujemy parze prezydenckiej za przygotowanie tornistra pełnego uśmiechów. Ten tornister przynosi uśmiech, ale i nadzieję. To jest przyszłość konkretnych dzieci, ale i całego społeczeństwa – mówił.

 

Akcja „Tornister pełen uśmiechów” cieszy się wsparciem także innych osób życia publicznego, takich jak choćby Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, a także redakcji ogólnopolskich mediów (TVP Info, Gość Niedzielny, Niedziela, czy portal Deon.pl).

 

Źródło: wpolityce.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze