Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież: Użyję kija przeciwko księżom pedofilom

ma 11:36 13 lipca 2014
wikipedia/presidencia.gov.ar/CC BY-SA 2.0
W rozmowie opublikowanej przez dziennik "La Repubblica" papież Franciszek powiedział, że użyje "kija" przeciwko księżom dopuszczającym się pedofilii. Czyny te nazwał "trądem" i podkreślił, że pedofilia w Kościele dotyka także biskupów i kardynałów.

– Także my mamy ten trąd w domu – powiedział papież. Podkreślił, że wie od swoich współpracowników, iż w Kościele zjawisko to dotyczy 2 proc. duchownych.

– Te dane powinny mnie uspokajać, ale muszę powiedzieć, że w ogóle mnie to nie uspokaja. Uważam to za coś niesłychanie poważnego. Dwa procent to księża, a nawet biskupi i kardynałowie. A inni, jeszcze liczniejsi, wiedzą, ale milczą, wymierzają karę, ale bez podania powodu – oświadczył Franciszek. – Uważam ten stan rzeczy za nie do zniesienia i mam zamiar stawić mu czoło z surowością, jakiej wymaga – podkreślił.

Papież zaznaczył, że Jezus przebaczał grzesznikom z miłosierdziem. – Ale kiedy używał kija, brał go po to, by przegnać demona, który zawładnął duszą – powiedział w drugiej już rozmowie przeprowadzonej przez założyciela dziennika "La Repubblica" Eugenio Scalfariego.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze