Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież przeprasza za skandale w Watykanie i Rzymie

zm 14:33 14 października 2015
Flickr.com/ Aleteia Image Department/CC
Na początku dzisiejszej audiencji generalnej Franciszek odniósł się do słów z Ewangelii Matusza, przepraszając za ostatnie skandale związane z kościołem katolickim.

Na początku października polski ksiądz Krzysztof Charamsa, pracujący w Watykanie w Kongregacji Nauki Wiary, przyznał publicznie, że jest gejem. Teraz krytykuje Kościół za "wszechobecną i ślepą homofobię". Czytaj więcej

Wczoraj media poinformowały o wycieku tajnego listu, który do papieża mieli wysłać kardynałowie. Grupa 13 duchownych sprzeciwiała się składowi komisji, która ma napisać szkic dokumentu końcowego po synodzie. O sprawie zrobiło głośno, szczególnie, że część rzekomo podpisanych pod listem duchownych zaprzeczyło, aby go podpisywało.

W nawiązaniu do tych wydarzeń, papież przeprosił dzisiaj za liczne skandale związane z kościołem katolickim. Franciszek odniósł się do fragmentu Ewangelii mówiąc: Jezus jest realistą i powiada: "Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie". – Przed katechezą chciałbym w imieniu Kościoła prosić was o przebaczenie za skandale, które w ostatnim czasie wybuchły tak w Rzymie, jak i w Watykanie, proszę was o przebaczenie – dodał papież.

Źródło: voanews.com, Radio ZET

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze