Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież piętnuje mafie bogacące się na pandemii. Domaga się dostępu do wody dla wszystkich

jm 14:18 21 marca 2021
Mimo tego, że Plac Świętego Piotra został zamknięty, to niewielka grupa osób zgromadziła się przy barierkach koło wejść.Fot. PAP/EPA/FILIPPO MONTEFORTE / POOL
W niedzielę Papież Franciszek potępił mafie, które wykorzystują pandemię koronawirusa, by się wzbogacać. Dodał, że struktury mafijne mylą wiarę z bałwochwalstwem.

- Dzisiaj we Włoszech obchodzony jest dzień pamięci i zobowiązań ku czci niewinnych ofiar mafii. Są one obecne w różnych częściach świata i wykorzystując pandemię wzbogacają się poprzez korupcję – powiedział Papież Franciszek z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

- Święty Jan Paweł II piętnował ich kulturę śmierci, a Benedykt XVI potępił je jako drogi śmierci. Te struktury grzechu, struktury mafijne, sprzeczne z Ewangelią Chrystusa mylą wiarę z bałwochwalstwem - mówił papież.

- Dzisiaj wspominamy wszystkie ofiary i ponawiamy nasze zobowiązanie przeciwko mafiom – dodał.

Światowy Dzień Wody

Papież nawiązał do przypadającego w poniedziałek Światowego Dnia Wody, ustanowionego przez ONZ. Dzień ten, podkreślił, zachęca do refleksji nad tym wspaniałym i niezastąpionym darem Boga.

- Dla wierzących siostra woda nie jest towarem, lecz jest uniwersalnym symbolem oraz źródłem życia i zdrowia. Zbyt wielu braci, tak wielu braci i sióstr ma dostęp do niewielkiej ilości wody, czasem nawet zatrutej. Konieczne jest zapewnienie wszystkim wody pitnej i odpowiednich warunków sanitarnych - oświadczył. Podziękował wszystkim, którzy podejmują działania w tym celu.

Na zakończenie transmitowanej przez watykańskie media modlitwy skierował pozdrowienie dla osób chorych i samotnych.

Południową modlitwę Franciszek odmówił ponownie z biblioteki, a nie w oknie Pałacu Apostolskiego w związku z lockdownem w Rzymie i całym stołecznym regionie Lacjum. Plac Świętego Piotra był pusty. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze