Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież o św. Janie Pawle II w dniu jego wspomnienia liturgicznego

apu 12:33 22 października 2014
Wikipedia/ TomášPolonec/ CC BY-SA 3.0
Papież Franciszek w dniu wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II apelował podczas audiencji generalnej w Watykanie, by jego duchowe dziedzictwo nie zostało zapomniane. Niech dalej nas inspiruje – mówił Franciszek.

W dniu wspomnienia liturgicznego w rocznicę inauguracji pontyfikatu polskiego papieża 22 października 1978 roku, Franciszek powiedział zwracając się do wiernych z Polski, że Jan Paweł II "zachęcał wszystkich, by otworzyli drzwi Chrystusowi".

– Podczas pierwszej wizyty w waszej Ojczyźnie prosił Ducha Świętego, by zstąpił i odnowił oblicze polskiej ziemi; przypomniał całemu światu tajemnicę Bożego Miłosierdzia – podkreślił Franciszek. Następnie dodał: "Niech jego duchowe dziedzictwo nie pójdzie w zapomnienie, lecz inspiruje nas do przemyśleń i konkretnych działań dla dobra Kościoła, rodziny, społeczności".

Datę wspomnienia liturgicznego Jana Pawła II wprowadzono do kalendarza Kościoła po jego beatyfikacji 1 maja 2011 roku. Obecnie obchodzone jest ono po raz pierwszy po kanonizacji 27 kwietnia bieżącego roku.

W środę po południu w klinice Gemelli odbędzie się uroczystość dedykowania polskiemu papieżowi tamtejszej kaplicy. W szpitalu tym Jan Paweł II leczony był 10 razy. Przeszedł też kilka operacji; po raz pierwszy 13 maja 1981 roku, gdy uratowano mu tam życie po zamachu na Placu św. Piotra.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze