Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież: Nie można oddzielać życia religijnego od służby bliźnim

mk 13:19 26 października 2014
telewizja republika
Papież Franciszek powiedział wiernym w niedzielę, że „miłość jest miarą wiary, a wiara jest duszą miłości”. Przypomniał, że nie można oddzielać życia religijnego od służby i niesienia pomocy potrzebującym jej bliźnim.

 Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież mówił: – Widocznym znakiem, jaki chrześcijanin może pokazać, by dać światu świadectwo miłości Boga, jest miłość do braci.

– Nie możemy więcej oddzielać modlitwy, spotkania z Bogiem w sakramentach od słuchania drugiej osoby, bliskości wobec jej życia, zwłaszcza jej ran – podkreślił Franciszek zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy osób zebranych na placu Świętego Piotra.

Następnie powiedział: „Gdy spotykamy jednego z naszych braci, musimy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie rozpoznać w nim oblicze Boga”.

– Czy jesteśmy do tego zdolni? Czy jesteśmy zdolni do takiej miłości? – pytał papież. Położył nacisk na obowiązek otoczenia opieką osób najsłabszych, między innymi cudzoziemców i sierot.

– W gąszczu nakazów i wskazówek, dzisiejszego i dawnego legalizmu, Jezus otwiera przestrzeń, która pozwala dostrzec dwa oblicza: oblicze Ojca i brata – powiedział papież. Zauważył, że tworzą ono jedność, ponieważ „w obliczu każdego brata, zwłaszcza najmniejszego, słabego i bezbronnego, obecny jest wizerunek samego Boga”.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze