Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież: na Zachodzie wiara chrześcijańska jest negowana, wyśmiewana, spychana na margines i ośmieszana

K.B. 11:51 21 grudnia 2019
Papież Franciszek podczas spotkania z Kurią Rzymską powiedział w sobotę, że Kościół nie powinien "zajmować przestrzeni", ale inicjować procesy. Apelował o zmianę mentalności i przytoczył opinię, że Kościół "został dwieście lat z tyłu".

W przemówieniu do kardynałów i biskupów z urzędów Kurii Rzymskiej w czasie tradycyjnego przedświątecznego spotkania papież mówił, że to, co dzieje się na świecie, nie oznacza, że jest to "epoka zmian". "To zmiana epoki" - oświadczył.

 

W obszernym wystąpieniu Franciszek mówił o przygotowywanej reformie Kurii Rzymskiej, kładąc nacisk na jej konieczność. Zacytował słowa nieżyjącego kardynała Carlo Marii Martiniego, który w 2012 roku mówił, że "Kościół został dwieście lat z tyłu" i pytał wtedy: "Czy my się boimy? Czy to strach zamiast odwagi?".

 

Papież apelował o zmianę postawy i zaznaczył: "Dzisiaj nie jesteśmy już jedyni, którzy tworzą kulturę; ani pierwsi, ani najbardziej słuchani". "Zatem potrzebujemy zmiany mentalności duszpasterskiej, która nie oznacza przejścia na duszpasterstwo relatywistyczne" - zaznaczył.

 

Franciszek zwrócił uwagę na proces odchodzenia od wiary chrześcijańskiej, zwłaszcza w Europie i ocenił, że często jest ona na Zachodzie "negowana, wyśmiewana, spychana na margines, ośmieszana". 

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze