Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież: Ludzkość wciąż nie wyciągnęła lekcji z wojen światowych

mg 13:27 14 września 2014
Telewizja Republika
Papież Franciszek powiedział, że wojna to „szaleństwo”, a ludzkość do tej pory nie wyciągnęła lekcji z dwóch wojen światowych. Podkreślił, że nienawiść i zło można pokonać tylko przebaczeniem i dobrem.

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież przywołał swą sobotnią wizytę na cmentarzach w Redipuglia we Friuli - Wenecji Julijskiej, na których pochowanych jest ponad 100 tysięcy żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Odwiedził cmentarz austrowęgierski i włoski.

Zwracając się do wiernych zebranych na placu Świętego Piotra, Franciszek podkreślił: „Modliłem się tam za poległych podczas Wielkiej Wojny, a liczba ofiar jest przerażająca”.

- Mówi się o około 8 milionach zabitych młodych żołnierzy i 7 milionach cywilów. To uświadamia nam, jakim szaleństwem jest wojna. To szaleństwo, z którego ludzkość do tej pory nie wyciągnęła lekcji, bo po pierwszej była jeszcze druga wojna światowa i wiele innych, które toczą się dzisiaj - oświadczył papież.

Zapytał następnie: „Kiedy wyciągniemy z tego lekcję?”.

- Zachęcam wszystkich, by patrzyli na ukrzyżowanego Jezusa, by zrozumieć, że nienawiść i zło pokonuje się przebaczeniem i dobrem i że odpowiedź poprzez wojnę prowadzi tylko do tego, że rośnie zło i śmierć - mówił Franciszek.

Przypomniał również o prześladowanych chrześcijanach na świecie. - Tylu naszych braci i sióstr jest prześladowanych i zabijanych z powodu swej wierności Chrystusowi - stwierdził.

-"Dzieje się to - dodał - szczególnie tam, gdzie wolność religijna nie jest jeszcze zagwarantowana lub w pełni realizowana”.

- Ale dochodzi do tego także w krajach i środowiskach, które zasadniczo chronią wolność i prawa człowieka, ale gdzie w praktyce wierni, zwłaszcza chrześcijanie spotykają się z ograniczeniami i dyskryminacją. Dlatego dzisiaj o nich pamiętamy i szczególnie się za nich modlimy - powiedział Franciszek.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze