Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek zapewnia Bidena o modlitwie. Apeluje o poszanowanie "praw i godności każdej osoby"

JJ 20:32 20 stycznia 2021
Fot. PAP/EPA/VINCENZO PINTO / POOL
Papież Franciszek w depeszy do nowego prezydenta USA Joe Bidena zapewnił go o modlitwie o to, by Bóg obdarzył go "mądrością i siłą w pełnieniu tego wysokiego urzędu". Zaapelował o poszanowanie praw i godności każdej osoby i wysiłek na rzecz pojednania narodu.

W przesłaniu, opublikowanym przez Watykan w środę natychmiast po zaprzysiężeniu Joe Bidena papież złożył mu życzenia i napisał: – Niech pod Pana przywództwem Amerykanie dalej czerpią siłę ze wzniosłych politycznych, etycznych i religijnych wartości, które inspirowały naród od jego powstania.

Dodał następnie: – W czasie, gdy ciężkie kryzysy stojące przed naszą rodziną ludzką wymagają dalekowzrocznych i zjednoczonych odpowiedzi, modlę się o to, aby Pańskimi decyzjami kierowała troska o budowę społeczeństwa naznaczonego przez autentyczną sprawiedliwość i wolność oraz niewyczerpany szacunek dla praw i godności każdej osoby, zwłaszcza ubogiej, słabej i tych, którzy nie mają głosu.

– Proszę także Boga, źródło wszelkiej mądrości i prawdy, by kierował Pańskimi wysiłkami, by krzewić zrozumienie, pojednanie i pokój wewnątrz Stanów Zjednoczonych oraz między narodami świata w celu wspierania powszechnego dobra wspólnego - zaznaczył Franciszek.

– Z tymi uczuciami - podkreślił - proszę o obfitość błogosławieństw dla Pana, Pańskiej rodziny i umiłowanego narodu amerykańskiego.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze