Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek wspomina Maradonę. Spotkał się z rodakiem kilkukrotnie

DZ 15:13 26 listopada 2020
Papież Franciszek i Diego MaradonaTwitter CNN en Español (@CNNEE)
Papież Franciszek pamięta o legendzie piłki nożnej i rodaku Diego Maradonie, wspominając go z sympatią i modląc się za niego - podał Watykan. Stolica Apostolska nazwała zawodnika "piłkarskim poetą".

Maradona zmarł w środę w Argentynie w wyniku zawału serca. Po wyborze w 2013 r. na pierwszego w historii papieża z Ameryki Łacińskiej, Franciszek spotkał się z piłkarzem kilkakrotnie.

Maradona zmarł w swoim łóżku podczas snu. "Mówili do niego, próbowali go obudzić"

- Papież został poinformowany o śmierci Diego Maradony, wspomina spotkania z nim z sympatią, pamięta o nim także w czasie swych modlitw, tak jak pamiętał o nim w czasie ostatnich dni, odkąd dowiedział się o jego chorobie - powiedział Matteo Bruni, rzecznik Watykanu. 

Franciszek jest długoletnim fanem piłkarskiej drużyny Buenos Aires San Lorenzo. 

Oficjalna strona internetowa Watykanu zamieściła na swym profilu informację o śmierci piłkarza nazywając go "piłkarskim poetą". W tekście, odnosząc się do uzależnienia od narkotyków, nazwano go "wyjątkowym piłkarzem, ale delikatnym człowiekiem". 

Maradona kilkakrotnie wziął udział w "Meczach dla Pokoju" organizowanych w Rzymie. Środki zebrane podczas spotkań przeznaczono na działalność charytatywną papieża skupiają się na edukacji w krajach rozwijających się oraz ofiarach trzęsienia ziemi w centralnych Włoszech w 2016 r. 

Maradona wręczył papieżowi podpisaną przez siebie koszulkę z dedykacją "Dla papieża Franciszka, z moją ogromną sympatią i życzeniami pokoju dla całego świata". 

- Myślę, że wszyscy czujemy coś w naszych sercach kiedy widzimy wojnę, kiedy widzimy śmierć. Myślę, że ten mecz położy kres twierdzeniu, że my, piłkarze, nie robimy niczego dla pokoju, piłka jest warta więcej niż 100 karabinów - powiedział przed jednym z meczów Maradona.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze