Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek przypomniał słowa św. Jana Pawła II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!"

AS 11:19 27 maja 2020
Benhur Arcayan [Public domain]
Papież Franciszek przypomniał w środę słowa św. Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!”, wypowiedziane podczas mszy w Warszawie w trakcie jego pierwszej pielgrzymki do Polski 2 czerwca 1979 roku. Zachęcił, by je powtarzać.

Historyczne słowa św. Jana Pawła II Franciszek przywołał zwracając się do Polaków w czasie audiencji generalnej, kolejnej bez udziału wiernych i transmitowanej przez watykańskie media z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

 

Papież powiedział do Polaków: "Przeżywając nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, prośmy Boskiego Pocieszyciela, ażeby był obecny w nas, by poprzez swoje dary, jakże konieczne, pomógł nam wzrastać w wierze chrześcijańskiej".

 

"W tym trudnym czasie, jaki przeżywa świat, módlmy się słowami świętego Jana Pawła II wypowiedzianymi w Warszawie: +Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!+" - dodał Franciszek.

 

W katechezie podkreślił, że zło szerzy się na świecie rodząc zazdrość, nienawiść i destrukcję. Wskazał, że przeciwwagą zła, którego celem jest doprowadzenie człowieka do odwrócenia się od Boga i "przekreślenie ludzkości", jest "modlitwa ludzi sprawiedliwych". (

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze