Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek potępił morderstwo w Nigerii: Chcę zapewnić o moich modlitwach

ASy 14:27 2 grudnia 2020
Papież potępił to, co wydarzyło się w NigeriiPAP/EPA/VINCENZO PINTO / POOL
Na środowej audiencji papież Franciszek potępił zabójstwo wielu rolników i mieszkańców wsi w północno-wschodniej Nigerii przez podejrzanych o terroryzm bojowników islamskich. Zbrodnię określił, jako "terrorystyczną masakrę", która obraziła imię Boga.

Franciszek mówił o sobotnim ataku podczas swojej cotygodniowej audiencji generalnej, która odbywała się w jego bibliotece w Watykanie z powodu pandemii koronawirusa.

- Chcę zapewnić o moich modlitwach za Nigerię, która niestety po raz kolejny została zakrwawiona przez masakrę terrorystyczną - powiedział papież.

Około 30 mężczyzn zostało ściętych podczas ataku, który rozpoczął się w sobotę rano we wsi Zabarmari, a ONZ oszacowało, że co najmniej 110 osób zginęło w całym obszarze samorządowym Jere w stanie Borno.

- Niech Bóg przyjmie ich do swego pokoju i pocieszy ich rodziny, niech nawróci serca tych, którzy dopuszczają się takich okropności, które poważnie obrażają Jego imię - powiedział Franciszek.

Nie było pretensji do odpowiedzialności za ten atak.

Takie masakry były dokonywane w przeszłości przez Boko Haram lub Prowincję Islamskiego Państwa Zachodnia Afryka, które są aktywne na tym obszarze. Do tej pory bojownicy islamscy zabili co najmniej 30.000 osób.

Źródło: Reuters

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze