Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek: Odwagi, nie lękajcie się!

JJ 15:28 24 marca 2020
Wikimedia Commons, Public domain/Fot. Benhur Arcayan
Watykan opublikował dziś orędzie papieża Franciszka na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który będzie obchodzony 3 maja.

W przesłaniu tym papież następująco opisał ludzkie życie: „Łódź naszego życia powoli płynie naprzód, wciąż niespokojna, ponieważ szuka szczęśliwej przystani, gotowa rzucić wyzwanie niebezpieczeństwom i możliwościom morza, ale także oczekująca na manewr sternika, który ostatecznie naprowadzi na właściwy kurs”.

– Czasami jednak może się zdarzyć, że się zagubi, że da się oślepić iluzjami, zamiast podążać do latarni morskiej, która prowadzi ją do bezpiecznego portu, lub że zderzy się z przeciwnymi wiatrami trudności, wątpliwości i obaw - dodał.

Franciszek wyraził przekonanie, że realizacja siebie i swoich planów życiowych „nie jest matematycznym wynikiem tego, co postanawiamy w odizolowanym „ja”, ale „przede wszystkim odpowiedzią na powołanie, które otrzymujemy z wysoka”.

Papież przywołał słowa Jezusa, które – jak dodał - powinny towarzyszyć drodze powołania

– Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!

– Pan wie, że fundamentalna decyzja życiowa – taka jak zawarcie małżeństwa lub poświęcenie się w sposób szczególny Jego służbie – wymaga odwagi. On zna pytania, wątpliwości i trudności, które wstrząsają łodzią naszego serca, i dlatego zapewnia nas: „Nie bój się, jestem z tobą!”- napisał Franciszek.

Zwrócił się do tych, którzy podejmują ważne obowiązki w społeczeństwie obywatelskim - „małżonków, których nie przypadkiem lubię nazywać ‘odważnymi’, a zwłaszcza tych, którzy podejmują życie konsekrowane i kapłaństwo” - wyjaśnił.

Zapewnił, że zna ich trudy.

– Odwagi, nie lękajcie się!- powtórzył papież.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze