Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek o Janie Pawle II: Był "wielkim świadkiem Chrystusa"

mg 11:36 1 kwietnia 2015
WIKIPEDIA/KOREA.NET/CC BY-SA 2.0
W przeddzień 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II papież Franciszek nazwał go "wielkim świadkiem Chrystusa". Do rocznicy nawiązał, zwracając się do wiernych z Polski podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie.

Pozdrawiając polskich pielgrzymów, zgromadzonych na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział: "Jutro przypada dziesiąta rocznica śmierci świętego Jana Pawła II. Wspominamy go jako wielkiego świadka Chrystusa cierpiącego, umarłego i zmartwychwstałego i prosimy go, aby wstawiał się za nami, za rodzinami i za Kościołem, by światło Zmartwychwstania rozjaśniało wszelkie mroki naszego życia i napełniało nas radością i pokojem".

O rocznicy śmierci Jana Pawła II papież mówił także na zakończenie audiencji generalnej, zwracając się do poszczególnych grup włoskich pielgrzymów. – Jego wzór i świadectwo są zawsze żywe wśród nas – podkreślił Franciszek. Następnie zaapelował do ludzi młodych, aby "uczyli się podejmować życie z jego miłością i jego entuzjazmem". – Drodzy chorzy, nieście z radością krzyż cierpienia tak, jak on nas nauczył – wzywał.

– A wy, drodzy małżonkowie, stawiajcie zawsze Boga w centrum po to, by wasza historia małżeńska miała więcej miłości i szczęścia – dodał Franciszek.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze