Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież apeluje o świat bez broni jądrowej. Wezwał państwa do ochrony życia

DW 14:08 20 stycznia 2021
Papież Franciszekvaticanmedia
Ojciec święty na zakończenie audiencji ogólnej przypomniał, że już pojutrze w piątek 22 stycznia wejdzie w życie "Traktat o zakazie broni jądrowej" i wezwał państwa, a także poszczególne osoby do podejmowania stanowczych działań na rzecz świata bez broni jądrowej.

– Pojutrze 22 stycznia wejdzie w życie Traktat o zakazie broni jądrowej. Chodzi o pierwszy instrument międzynarodowy, prawnie wiążący, który wyraźnie zakazuje tego oręża, którego użycie ma skutek jednakowy dla wszystkich. W krótkim czasie razi bardzo wiele osób, powodując długotrwałe szkody dla środowiska naturalnego. Bardzo zachęcam wszystkie państwa i wszystkie osoby do podejmowania stanowczych działań na rzecz krzewienia niezbędnych warunków dla świata bez broni jądrowej, przyczyniając się do rozwoju pokoju oraz współpracy wielostronnej, której ludzkość dzisiaj tak bardzo potrzebuje – powiedział Papież Franciszek.

va_670_01

Ojciec Święty wezwał państwa, a także poszczególne osoby do podejmowania stanowczych działań na rzecz świata bez broni jądrowej.

Watykan w przeszłości wiele razy apelował o rozbrojenie nuklearne na świecie. 

Źródło: vaticannews.va

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze