Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież apeluje o modlitwę. „Bóg przekazuje nam męstwo i bliskość”

M.N. 11:18 20 marca 2020
/ Papież Franciszek / By Casa Rosada (Argentina Presidency of the Nation), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28443772
Nie lękajcie się – zaapelował w rozmowie z dziennikiem „La Stampa” papież Franciszek. Jak wskazał, w dobie epidemii jest „czas płaczu, bo się cierpi”. – Z tej sytuacji możemy wyjść tylko razem – podkreślił.

Ojciec Święty wskazał, że zbliżające się święta wielkanocne należy przeżyć „ze skruchą, współczuciem i nadzieją”. 

„I z pokorą, bo często zapominamy, że w życiu są ciemne strefy, mroczne momenty. Myślimy, że mogą przydarzyć się tylko komuś innemu. Tymczasem to jest mroczny moment dla wszystkich; nikt nie jest z tego wykluczony” – zaznaczył. 

Ocenił, że jest to czas naznaczony przez ból i mrok, które weszły do domu”. „To sytuacja inna od tych, jakie przeżywaliśmy, także dlatego, że nikt nie może pozwolić sobie na spokój, każdy dzieli te trudne dni” – dodał papież. 

Franciszek wskazał, że przygotowania do świąt w duchu modlitwy i postu „ćwiczą nas w patrzeniu na innych z solidarnością, zwłaszcza na cierpiących, w oczekiwaniu na błysk światła, które oświetli na nowo wszystko i wszystkich”. Zwrócił przy tym uwagę na znaczenie modlitwy w tej „trudnej, rozpaczliwej sytuacji”. „Bóg przekazuje nam męstwo i bliskość – wyjaśnił. 

Zapytany, czy wierzący mogą znaleźć pocieszenie w tym czasie, odparł: „Nie chcę dokonywać rozróżnień między wierzącymi i niewierzącymi. Wszyscy jesteśmy ludźmi i jako ludzie płyniemy tą samą łodzią”.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze