Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież apeluje do Polaków o modlitwę za Kościół i ludzkość

A.N. 11:36 15 kwietnia 2020
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA / HANDOUT
Papież Franciszek podczas kolejnej audiencji generalnej bez udziału wiernych wezwał Polaków do modlitwy za Kościół i za całą ludzkość, zwłaszcza za cierpiących z powodu pandemii. Mówił, że tydzień po Wielkanocy będzie obchodzona Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Zwracając się w środę do Polaków z biblioteki w Pałacu Apostolskim papież powiedział: "W niedzielę będziemy obchodzili święto Bożego Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II ustanowił je, odpowiadając na prośbę Pana Jezusa przekazaną świętej Faustynie: +pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego+”.

Franciszek przytoczył słowa z Dzienniczka polskiej świętej.

Papież dodał następnie: "Z ufnością módlmy się do Jezusa Miłosiernego za Kościół i za całą ludzkość, szczególnie za tych, którzy cierpią w tym trudnym czasie. Niech Chrystus Zmartwychwstały ożywi w nas nadzieję i ducha wiary. Z serca wam błogosławię".

W czasie audiencji, transmitowanej przez watykańskie media, papież wezwał wszystkich wierzących, aby patrzyli na Jezusa, który "zwyciężył ze śmiercią i pomaga przyjąć cierpienie i życiowe próby jako cenną okazję do odkupienia i zbawienia".

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze