Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PAP nieoficjalnie: Są nowe zarzuty dla Nowaka

JJ 18:49 2 października 2020
Były minister transportu, Sławomir Nowak został dziś doprowadzony do prokuratury, na przesłuchanie w charakterze podejrzanegoWikimedia Commons, Platforma Obywatelska RP from Polska / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)
Stołeczna Prokuratura Okręgowa przedstawiła nowe zarzuty korupcyjne byłemu ministrowi transportu, Sławomirowi Nowakowi – podaje nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Nowak został dziś przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zgodził się na podawanie imienia i nazwiska.

2 października b.r. do Prokuratury Okręgowej w Warszawie doprowadzono byłego ministra transportu, Sławomira Nowaka. Przypomnijmy, że już na początku tygodnia zapowiadane było ponowne przesłuchanie polityka, w związku z ujawnionymi niedawno nowymi okolicznościami

Były minister miał usłyszeć zarzuty korupcyjne dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych od byłego wiceprezesa PGE i Energi, Wojciecha T., za pośrednictwem Leszka K., a także od byłego prezesa PKN Orlen, Dariusza K., za pośrednictwem „osoby trzeciej”. Informacje te przekazała PAP osoba znająca kulisy śledztwa. Na obecnym etapie prokuratura nie informuje o szczegółach zarzutów, jak również o planowanych lub już podjętych czynnościach procesowych.

Podejrzani o wręczenie łapówek Dariusz K. i Wojciech T. zostali zatrzymani przez CBA pod koniec września. Nie przyznali się do stawianych im zarzutów i złożyli wyjaśnienia. 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze