Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Państwo Islamskie pobiera narządy od żywych ludzi? Reuters publikuje wstrząsający dokument

dmc 12:21 26 grudnia 2015
FLICKR/ QUAPAN/ CC BY 2.0
Religijni przywódcy tzw. Państwa Islamskiego (IS) zezwalają na usuwanie narządów od "niewiernych", by ratować życie muzułmanina – wynika z dokumentu, który opublikował Reuters.

Agencja informuje, że w posiadanie dokumentu weszli amerykańscy komandosi, którzy w maju przeprowadzili operację specjalną na terenie wschodniej Syrii. W piśmie datowanym na 31 stycznia 2015 roku czytamy o tzw. fatwie – religijnym zaleceniu, w którym napisano, że Allah dopuszcza pobranie organu od żywego jeńca nawet, jeśli spowoduje to jego śmierć. Wszystko po to, by ratować życie muzułmanina.

Dokument nie definiuje kogo islamiści uznają za "niewiernego". Agencja podkreśla jednak, że do niewoli dżihadystów trafiają zarówno chrześcijanie, jak i szyici oraz sunnici, którzy nie zgadzają się z radykalną i ekstremistyczną interpretacją islamu.

Ambasador Iraku przy ONZ, Mohamed Ali Alhakim, powiedział w rozmowie z dziennikarzami Reutera, że dokument powinien zostać rozpatrzony przez Radę Bezpieczeństwa. Jego zdaniem może być on dowodem na to, iż handel ludzkimi narządami jest jednym ze źródeł dochodów Państwa Islamskiego. 

Źródło: reuters.com, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze