Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Państwo Islamskie kontra Facebook i Twitter

apl 12:12 25 lutego 2016
Facebook/Mark Zuckerberg
Hakerzy powiązani z Daesh (tzw. Państwem Islamskim) grożą śmiercią twórcom Facebooka i Twittera. Próby zastraszenia związane są kasowaniem przez administratorów obydwu serwisów kont osób i organizacji wspierających terrorystów.

Synowie Armii Kalifatu (grupa hakerów wspierająca tzw. Państwo Islamskie), zamieściła w internecie wideo wymierzone w twórcę Facebooka Marka Zuckerberga oraz współtwórcę Twittera - Jacka Dorseya. W filmie widać podziurawione przez kule zdjęcia Zuckerberga i Dorseya.

Synowie Armii Kalifatu próbują w ten sposób zastraszyć twórców serwisów, gdyż zarówno Twitter jak i Facebook ciągle usuwają konta osób i organizacji wspierających ISIS. Tylko w 2015 Twitter usunął 125 tysięcy kont związanych z tzw. Państwem Islamskim – badanie przeprowadził Uniwersytet George'a Waszyngtona. Hakerzy twierdzą, że pod kontrolą ISIS znajduje się obecnie ponad 10 tysięcy kont na Facebooku, ponad 150 grup oraz ponad 5 tysięcy kont na Twitterze.

Synowie Armii Kalifatu grożą: „Ogłaszacie codziennie, że zawieszacie wiele naszych kont, oto nasza odpowiedź: Czy tylko na tyle was stać? Nie jesteście dla nas żadnym rywalem. Jeśli zamkniecie jedno konto, to na jego miejsce pojawi się 10 innych, a już wkrótce wasze imiona zostaną wymazane, gdy zniszczymy wasze strony z pomocą Allaha, i wtedy przekonacie się, że mówimy prawdę”.

W komentarzach dla mediów, Zuckerberg i Dorsey podkreślają, że pogróżki cyberterrorystów nie są dla nich nowością i nie robią już na nich wrażenia.

Źródło: vocativ, gazeta.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze