Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

P. Jaki: rusza akcja w obronie patriotycznych patronów ulic #OcalićBohaterów

PR 12:43 4 listopada 2019
Twitter.com/PatrykJaki
Eurodeputowany PiS Patryk Jaki zapowiada rozpoczęcie akcji "Ocalić Bohaterów". Poinformował na konferencji prasowej, że w ramach akcji w Żyrardowie i Białymstoku zostanie zorganizowany cykl konferencji przybliżających wiedzę między innymi o tym, kim byli generał Emil Fieldorf "Nil" i major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko".

 

W poniedziałek w Warszawie Patryk Jaki poinformował o nowej akcji #OcalicBohaterow dotyczącej Augusta Emila Fieldorfa i Zygmunta Szendzielarza.

- Nie ma silnej Polski bez dbania o pamięć osób, które oddały za nią życie - ocenił europoseł, b. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który w poniedziałek w Warszawie poinformował o nowej akcji #OcalicBohaterow dotyczącej Augusta Emila Fieldorfa i Zygmunta Szendzielarza.

 

 

Rozpoczęcie akcji #OcalicBohaterow dotyczy niedawnych decyzji Rady Miejskiej w Białymstoku, gdzie usunięto nazwę ulicy płk. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i Rady Miejskiej Żyrardowa, gdzie usunięto nazwę ulicy generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila".

- Jako politycy nowego pokolenia mamy szczególne zobowiązanie do tego, aby budować siłę polskiego państwa. Nie ma silnej Polski bez dbania o pamięć osób, które oddały za nią życie. Takimi osobami są August Emil Fieldorf "Nil" (...). I Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko" - powiedział Jaki podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. 

- Nasze szczególne zadanie to pilnować ich pamięci i dlatego rozpoczynamy akcję "Ocalić Bohaterów". Nie pozwolimy na to, aby ulice zabierano tak wyjątkowym postaciom - powiedział Jaki.

Europoseł poinformował też, że wraz z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Żyrardowie i w Białymstoku, gdzie zmieniono nazwy ulic poświęconych "Nilowi" i "Łupaszce" inicjatorzy akcji zorganizują konferencje edukacyjne przypominające ich prawdziwe życiorysy.

 

Czytaj także:

Dorota Kania: skąd się bierze zaostrzenie wojny kulturowej i  komu najbardziej zależy na zdemolowaniu życia publicznego w  Polsce

Źródło: IAR, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze