Oto najbardziej absurdalne imiona, jakie nadawano w 2019 roku!

Artykuł

Niektórzy Polacy naprawdę muszą zastanowić się nad swoją inteligencją, zwłaszcza ci, którzy nadają głupie imiona swoim dzieciom.

Są już pierwsze dane na temat imion, jakie najczęściej nadawano swoim nowonarodzonym pociechom. I tak, jak wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach, w 2019 r. w tym mieście pojawiło się 147 Janów. Jaś awansował z drugiej pozycji, którą zajął w poprzednim roku – poinformował w czwartek naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w katowickim magistracie Maciej Stachura.

Warto zauważyć, że po raz pierwszy od 20 lat Jakub przestał być najpopularniejszym imieniem dla chłopców. Spadł na trzecią pozycję, tuż za Franciszkiem. Z kolei najpopularniejszy w Polsce Antoni zajął w Katowicach czwartą pozycję. Do pierwszej dziesiątki, na ósme miejsce, po raz pierwszy awansował Leon – powiedział kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach Mirosław Kańtor. W pierwszej dziesiątce imion męskich znaleźli się też: Filip, Szymon, Aleksander, Adam i Mikołaj.

Zuzanna została najpopularniejszym imieniem żeńskim już drugi rok z rzędu - w minionych dwunastu miesiącach otrzymało je aż 147 dziewczynek z Katowic. Na drugim miejscu znalazła się Hania, która triumfowała dwa lata temu, a na kolejnych miejscach Alicja, Zofia, Julia, Maja, Emilia, Lena, Pola i Amelia. Julia, Zosia, Alicja, Maja i Lena zachowały swe pozycje sprzed roku. Pola i Amelia awansowały do pierwszej dziesiątki. Jako ciekawostkę można podać, że ani razu nie nadano imienia Krystyna czy Barbara, które kiedyś w naszym mieście były popularne – podkreśla Kańtor.

Niestety, niektórzy rodzice już od pierwszych miesięcy życia swoich dzieci je krzywdzą poprzez nadanie im głupich imion. I tak w Katowicach nadano w 2019 r. takie imiona jak: Merida, Sofija, Malina, Alp, Horyw, Wiliam i Wiedzimin. Kierownik USC odmówił z kolei rodzicom, którzy chcieli nadać swym dzieciom imiona: Joint, Koka, Pipa, Nutella, Rambo, Nirvana czy Batman.

Zgodnie z przepisami Prawa o aktach stanu cywilnego, które weszły w życie w marcu 2015 r., rodzice mogą nadawać dzieciom również imiona obcego pochodzenia. Imię nadane dziecku nie może być natomiast zdrobniałe, uwłaczające, ani ośmieszające. Decyzja o tym, czy zaproponowane przez rodziców imię spełnia wymagania przewidziane przez przepisy, należy do kierownika urzędu stanu cywilnego.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy