Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ostrzeżenia IMGW. Na Wiśle stan ostrzegawczy i alarmowy

RED 8:39 27 lutego 2021
Płock, 25.02.2021. Na zdjęciu z drona lodołamacze na Wiśle w Płocku, 25 bm. W środkowym biegu Wisły nadal prowadzona jest operacja lodołamania, a zadaniem lodołamaczy jest usuwanie kry zalegającej na Fot. PAP/Leszek Szymański
- Stan alarmowy przekroczony jest na 2 stacjach wodowskazowych, a stan ostrzegawczy na 30 - poinformował w sobotę na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przekazano, że "stan alarmowy w Kępie Polskiej na Wiśle przekroczony jest o 57 cm".

IMGW podał, że "obecnie stan alarmowy przekroczony jest na 2 stacjach wodowskazowych, a stan ostrzegawczy na 30". Przekazano, że "stan alarmowy w Kępie Polskiej na Wiśle przekroczony jest o 57 cm". Podano, że "najwięcej przekroczeń notowanych jest w woj. podkarpackim".

W piątek RCB informowało, że "stan alarmowy został przekroczony na 2 stacjach w dorzeczu Wisły (Wyszogród, Kępa Polska) i 1 Odry (Korzeńsko), natomiast stan ostrzegawczy – na 16 stacjach w dorzeczu Wisły i 7 Odry".

RCB przypomniało jednocześnie, że stan alarmowy odpowiada napełnieniu koryta rzeki stanowiącemu zagrożenie dla infrastruktury i zabudowań, a także zdrowia i życia ludzi.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze