Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami! Temperatura nawet do...

M.N. 15:19 9 czerwca 2019
pixabay.com
IMGW ostrzega przed upałami w jedenastu województwach m.in. w opolskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim. Od poniedziałku znów mają występować burze z gradem. We wtorek burze i upały w całym kraju.

W związku z wydaniem ostrzeżenia drugiego stopnia przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Ostrzeżenie dotyczy województwa kujawsko-pomorskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego i śląskiego.

 

Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

 

Z kolei w poniedziałek burz z gradem należy się spodziewać w 5 województwach - pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim a upałów w 7 województwach - łódzkim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim oraz podkarpackim.

 

Źródło: IMGW, IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze