Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ostre spięcie na linii Gowin-Glapiński!

AS 17:40 9 stycznia 2019
Copyright: Filip Blażejowski/Gazeta Polska
– Radziłbym panu Gowinowi, żeby dwa razy wziął głęboki oddech zanim wypowie się nt. Narodowego Banku Polskiego. Jedna z największych dobrych tradycji w Polsce zapisana zresztą w odpowiednim piśmiennictwie prawnym jest taka, że rząd i NBP to całkowicie odrębne instytucje. Świętą tradycją jest to, że przedstawiciele NBP nie komentują prac rządu i ministrów np. reformy szkolnictwa wyższego - powiedział Adam Glapiński podczas środowej konferencji prasowej.

- Pan Gowin powinien wziąć dwa razy głęboki oddech, a jak to nie pomoże, to zimny prysznic i nie wypowiadać się na temat NBP -stwierdził konferencji prasowej prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. 

- Jeżeli te informacje (ws. zarobków Wojciechowskiej - red.) się potwierdzą, to byłby fakt niezwykle bulwersujący i oczekiwałbym, że władze NBP przedstawią opinii publicznej uzasadnienie takich szokująco wysokich zarobków - mówił Jarosław Gowin w Sejmie. 

– Radziłbym panu Gowinowi, żeby dwa razy wziął głęboki oddech zanim wypowie się nt. Narodowego Banku Polskiego. Jedna z największych dobrych tradycji w Polsce zapisana zresztą w odpowiednim piśmiennictwie prawnym jest taka, że rząd i NBP to całkowicie odrębne instytucje. Świętą tradycją jest to, że przedstawiciele NBP nie komentują prac rządu i ministrów np. reformy szkolnictwa wyższego - powiedział Adam Glapiński podczas środowej konferencji prasowej. 

Ponadto dodał, że nie może on ujawnić zarobków pracowników. Zapowiedział jednak, że jeżeli ustawa o jawności wynagrodzeń pracowników NBP zostanie uchwalona, to on "podpiszę się pod nią obydwoma rękami".

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze