Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ostatnie chwile na Kapitolu. Donald Trump ułaskawił 73 osoby

DW 7:33 20 stycznia 2021
Donald Trumptwitter/Donald Trump
Prezydent USA Donald Trump postanowił ułaskawić swojego byłego doradcę strategicznego Steve'a Bannona. Ponadto akt łaski otrzymało 70 innych osób, w tym raper Lil Wayne. Takiej samej liczbie skazanych Trump obniżył wysokość wyroków.

Ułaskawiony Steve Bannon rok temu był aresztowany i oskarżony m.in. o defraudację pieniędzy zebranych na budowę muru granicznego z Meksykiem. 

Trump powiedział odchodzącej administracji Białego Domu, że ułaskawi Bannona "po długich rozważaniach". Ma być to jeden z "ostatnich aktów" jego urzędowania.

- Jutro rozpęta się piekło - powiedział jeden z byłych doradców Donalda Trumpa.

W 2020 r. prokuratorzy federalni oskarżyli Bannona oraz Briana Kolfage'a, Andrew Badolato i Timothy'ego Shea o "zorganizowanie projektu zdefraudowania (pieniędzy) setek tysięcy ofiarodawców w ramach kampanii crowdfundingowej online", dzięki której zebrano 25 mln dolarów na budowę muru. Aresztowanym postawiono dwa zarzuty - zmowy w celu defraudacji pieniędzy i prania pieniędzy; groziło im do 20 lat więzienia.

tru_670

Bannon był głównym doradcą strategicznym Trumpa po jego inauguracji, a wcześniej, w 2016 roku, kierował jego kampanią wyborczą. Odszedł z Białego Domu w sierpniu 2017 roku.

Oprócz Bannona akt łaski otrzymał m.in. raper Dwayne Michaela Cartera, znanego również jako Lil Wayne. W grudniu przyznał się do posiadania broni palnej podczas lotu prywatnym odrzutowcem z Kalifornii na Florydę.

Ponadto Trump złagodził wyroki siedemdziesięciu osobom, w tym Kwame Kilpatrickowi, byłemu burmistrzowi Detroit, skazanemu za ściąganie haraczy i przekupstwa.

Źródło: Reuters

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze