Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Osłabiając PiS – osłabiacie Polskę”. Mocny apel Antoniego Macierewicza do...

PR 7:28 19 kwietnia 2019
Telewizja Republika
Były szef MON, na antenie TV Trwam i Radia Maryja wypowiedział bardzo ważne słowa. - Apeluję do ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę – mówił Antoni Macierewicz.

 

Antoni Macierewicz w swojej wypowiedzi dla TV Trwam i Radia Maryja zaznaczył, że w ostatnich tygodniach mnożą się informacje, czy raczej „dezinformacje” sugerujące rzekomo narastającą presję na Polskę przez Stany Zjednoczone.

– Miałaby ona doprowadzić do wypłacenia przez Polskę jakichś rekompensat, jakichś olbrzymich pieniędzy środowiskom żydowskim. Punktem odniesienia tego zjawiska jest ustawa podjęta przez Kongres Stanów Zjednoczonych, mówiąca o tym, że Departament Stanu ma monitorować proces reprywatyzacji – i ewentualnie także to, co zostało ustalone jeszcze przez ministra Bartoszewskiego w okresie Akcji Wyborczej Solidarność – zasilania środowisk żydowskich efektami mienia bezspadkowego, tak żeby rekompensować im dramat Holokaustu. Jak wiadomo, ta sprawa została załatwiona już w 60. latach. Stany Zjednoczone otrzymały pieniądze od polskiego rządu (…). Nie ma żadnego tytułu prawnego ani w prawie międzynarodowym, ani w prawie amerykańskim, ani – co jest najbardziej istotne – w prawie polskim – mówił były minister obrony narodowej.

Minister wskazał, że polsko-amerykański jest dla Polski coraz bliższy i coraz istotniejszy a uzależnienie alerykańskiego wsparcia od rekompensat dla środowisk żydowskich jest plotką. Macierewicz przekazał także, że współpraca z USA pozwala budować potęgę, siłę i bezpieczeństwo Polski, a także całego układu państw Europy Środkowej. "W wymiarze strategicznym dla Polski jest to kwestia absolutnie fundamentalna"

Szef podkomisji smoleńskiej mówił, że sprawy dotyczące mienia bezspadkowegofałszywie przedstawiane przez środowiska, które „tradycyjnie były prorosyjskie”.

– Nie jest prawdą, że są to środowiska narodowe, bo ze Stronnictwem Narodowo-Demokratycznym nie mają w istocie nic wspólnego. Jest prawdą, że będąc środowiskami marginalnymi, prorosyjskimi, czasami zresztą bezpośrednio związanymi z polityka rosyjską, są środowiskiem, które chce udawać środowiska narodowe i grać na pewnej nucie (…). Mówienie o tym, że Stany Zjednoczone wiążą kwestię ewentualnych rekompensat dla środowisk żydowskich ze swoją polityką bezpieczeństwa jest wynikiem naiwnego nierozumienia, albo świadomego zakłamywania relacji polsko-amerykańskich. Tak Polska, jak i Stany Zjednoczone są równo zainteresowane wzmocnieniem bezpieczeństwa flanki wschodniej. Jeżeli się tego nie zrobi USA zostaną wypchnięte z Europy. Jeżeli tego się nie zrobi Polska znowu popadnie w zależność od Rosji. To jest wspólny interes Stanów Zjednoczonych i Polski – podkreślił Antoni Macierewicz.

Były szef MON zwrócił się także bezpośrednio m.in. do red. Stanisława Michalkiewicza i Grzegorza Brauna, kandydata Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– Są to środowiska marginalne, które chcąc wejść do Parlamentu Europejskiego, chcąc wejść do polskiego Parlamentu – chcą to uczynić kosztem Prawa i Sprawiedliwości, chcą to uczynić kosztem wielkiej formacji patriotycznej, która jest jedyną siłą zdolną zatrzymać wszelkie roszczenia niesprawiedliwe, nieuczciwe i nie mające żadnych podstaw wobec Polski. Jeżeli osłabimy PiS, to damy drogę takim siłom jak Platforma Obywatelska i tzw. Koalicja Europejska. A to są siły, które wielokrotnie przystawały na grabież Polski i to z różnych środowisk, zarówno mafijnych jak i politycznych zagranicznych. Apeluję do takich ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę – powiedział Antoni Macierewicz.

 

Źródło: Radio Maryja

Wczytuję ocenę...


PŁOMIENNE PRZEMÓWIENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO - 10 LISTOPAD 2019
Wczytuję komentarze...
Najnowsze