Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Osiedle dla bezdzietnych. Niecodzienny pomysł inwestora

ajg 15:51 13 kwietnia 2021
Na osiedlu nie będą mogły mieszkać osoby z dziećmi (zdj. ilustracyjne)Pixabay/kevcio333
Na Śląsku stanie osiedle, w którym będą mogły zamieszkać wyłącznie bezdzietne pary oraz single – poinformował portal biznesinfo.pl. W przypadku, gdyby jednak mieszkańcom osiedla urodziły się dzieci, będą oni musieli zmienić lokum.

Gdy inwestor pochwalił się swoim pomysłem w sieci rozgorzała prawdziwa burza. Część Internautów uważa to za świetny pomysł, natomiast inni pytają, co będzie, gdy pary z bezdzietnych staną się tymi, które mają dzieci.

Mieszkania jedynie na wynajem

Ekotektura odpowiedzialna za projekt osiedla grzecznie odpowiedziała, że pary w takiej sytuacji będą musiały poszukać sobie nowego lokum. Szeregowce będą za małe dla rodzin z dziećmi. Co ważne, mieszkania nie będą na sprzedaż, a przeznaczone jedynie na wynajem.

Hanna Milewska-Wilk, ekspertka rynku najmu powiedziała, że jest to absolutnie legalne działanie. Według ekspertki wynajmujący może zdecydować o tym, komu powierzy swoje mieszkanie z i kim podpisze umowę.

Ceny nieruchomości zwyżkują

Portal przypomina, że pomimo kryzysu związanego z pandemią, ceny nieruchomości w Polsce wciąż rosną. Wybierając swoje wymarzone „m”, kierujemy się czynnikami atrakcyjnymi dla nas. W większości bezdzietne pary oraz single nie chcą, aby na osiedlu, na którym będą mieszkać, znajdował się plac zabaw czy inne udogodnienie dla dzieci.

Jak podkreśla portal, dzieci potrafią być dość głośne, a na placu zabaw znajduje się ich cała masa. Bardzo często z tego powodu nie sprzedają się mieszkania z widokiem na patio osiedla, bowiem tam deweloper zazwyczaj umieszcza plac zabaw.

Inwestorzy, aby zadowolić tych, którzy mają dzieci oraz tych, którzy nie mają i za nimi nie przepadają, bardzo często decydują się na umiejscowienie placu zabaw na zewnątrz osiedla lub nie budują go wcale.

Źródło: biznesinfo.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze