Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Orlen rozpocznie produkcję miliona litrów płynu do dezynfekcji rąk

BK 15:15 4 marca 2020
Spółka Orlen Oil z Grupy Orlen rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w swym zakładzie produkcyjnym w Jedliczu. W ciągu dwóch tygodni na rynek trafi 1 mln litrów produktu. W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne – podał w Orlen.

– Spółka Orlen Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni. Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

Jak podkreślił płocki koncern, „w najbliższych dniach rozpocznie się masowa produkcja płynu do dezynfekcji rąk przez Orlen Oil”. „W ciągu 2 tygodni na rynek trafi 1 mln litrów produktu. W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne” – zapowiedział PKN Orlen. Spółka podała jednocześnie, że płyn dezynfekujący będzie również dostępny w sieci jej stacji paliw, do której należy ok. 1800 placówek w całej Polsce.

Źródło: TVP info, Media

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze