Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Organizatorzy Wigilii Jana Kościuszko zawiozą potrawy do potrzebujących

JD 15:21 15 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pixabay.com/fantareis
W Krakowie na Głównym Rynku odbędzie się XXIV Wigilia dla Bezdomnych i Potrzebujących Jana Kościuszki. Ze względu na pandemię nie będzie możliwości rozstawienie wigilijnego stołu, więc konwój rozwiezie dania do kilkunastu miejsc, gdzie znajdują się potrzebujący. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie już po raz 24., tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem.

- To szczególny rok, w którym pomoc dla osób bezdomnych i samotnych jest jeszcze bardziej potrzebna - mówi Jan Kościuszko, pomysłodawca i organizator Wigilii dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących.

- Dzięki naszym staraniom i wsparciu partnerów, przygotujemy kilkadziesiąt tysięcy porcji dań wigilijnych i rozwieziemy je do wskazanych miejsc, rekomendowanych przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, prezesa Fundacji Brata Alberta oraz krakowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Cieszę się, że pomimo wielu przeciwności, jakie w tym roku nas spotykają, nadal możemy i potrafimy dzielić się z tymi, których los dotyka jeszcze mocniej - powiedział Jan Kościuszko.

20 grudnia w niedzielę o godzinie 9.00 z Rynku Głównego, organizatorzy wyruszą do noclegowni, by przekazać osobom potrzebującym świąteczne paczki pełne artykułów spożywczych i gotowych posiłków. Podczas ubiegłorocznej edycji uczestnikom wydarzenia wydano ponad 50 tysięcy porcji wigilijnych potraw.

 

Źródło: RMF FM

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze