Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Orban: Musimy chronić nasze granice i wspierać finansowo naszych obywateli, a nie migrantów

AS 11:50 20 września 2018
twitter
Ochrona zewnętrznych granic jest kluczowa, jeśli pojawiają się problemy migracyjne. Tak mówił premier Węgier Viktor Orban przed rozpoczęciem drugiego dnia unijnego szczytu w Salzburgu.

Europejscy przywódcy mają kontynuować dyskusje na tematy migracyjne - Musimy chronić nasze granice i wspierać finansowo naszych obywateli, a nie migrantów - powiedział premier Węgier.

Także szef polskiego rządu mówił dziś o konieczności skuteczniejszej ochrony granic. Premier Mateusz Morawiecki, podobnie jak wcześniej Viktor Orban, ostrożnie wypowiadał się na temat pomysłu Komisji dotyczącego utworzenia 10-tysięcznej Europejskiej Straży Granicznej i zwiększenia kompetencji, by jej funkcjonariusze mogli samodzielnie kontrolować granice zewnętrzne Unii.

Szef polskiego rządu podkreślił, że państwa, które mają taką granicę, powinny mieć w tej sprawie najwięcej do powiedzenia. Viktor Orban zwracał uwagę na kwestie suwerenności.

Premier Mateusz Morawiecki dał do zrozumienia, że jakiekolwiek dyskusje o utworzeniu 10-tysięcznej Europejskiej Straży Granicznej do 2020 roku są problematyczne, skoro nie ma jeszcze zgody na unijny budżet po 2020 roku i nie wiadomo jeszcze, jak taka straż miałaby być sfinansowana.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze