Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Opozycja straszyła, że gospodarka upadnie. Wiceminister inwestycji: wzrost gospodarczy rośnie, deficyt maleje

pmb 17:38 22 lipca 2019
Fot. Telewizja Republika
– Po trzech latach naszej szeroko zakrojonej polityki socjalnej, udało nam się zmniejszyć deficyt do 30 mld. Opozycja? Prognozowała nam 100 – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda, który był gościem red. Marcina Bąka w programie „Wolne Głosy” w Telewizji Republika.

– Polska gospodarka ma się naprawdę dobrze. PKB będzie wyższe niż zakładane prognozy. Wygląda to optymistycznie. Wszystko wskazuje na to, że nasz wzrost gospodarczy będzie trzykrotnie wyższy, niż w innych krajach Unii Europejskiej – mówił wiceminister Buda. – Wszystkie podmioty, które zajmują się analizą wzrostu gospodarczego, nie mogą sobie pozwolić na rozbieżności między tym co prognozują, a tym co będzie – podkreślił.

– 1,6 proc. wzrostu jest prognozą dla całej UE. To pokazuje gdzie my jesteśmy (Komisja Europejska podniosła prognozę dla Polski do 4,4 proc. wzrostu gospodarczego). (...) – Na każdy krok Hiszpanii i Niemiec my robimy trzy. Potrzeba jednak lat, by nadrobić tę różnicę. (…) Myślę, że sami Polacy odczuwają ten wzrost gospodarczy – w codziennym funkcjonowaniu, wzroście wynagrodzeń, zwiększenia konsumpcji.

Fachowcy z PO

Zarządzać gospodarką nie potrafili "świetni fachowcy" z Platformy Obywatelskiej. (...) Nie da się zakwestionować naszych sukcesów. Po trzech latach naszej szeroko zakrojonej polityki socjalnej, udało nam się zmniejszyć deficyt do 30 mld. Opozycja? Prognozowała nam 100 – mówił gość red. Bąka.

– Polska jest dobrym miejscem do inwestowania. Jeśli ktoś widzi tutaj zagrożenie, to niestety, ale to są jakieś wydumane tezy, stworzone pod zbicie kapitału politycznego – podkreślił wiceminister inwestycji i rozwoju.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze