Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Opozycja krytykuje USA i chce wycofania polskich żołnierzy. Prof. Szeremietiew wyjaśnia: to obecność w ramach NATO

M.N. 19:39 9 stycznia 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Łukasza Jankowskiego w programie „Oddaję Państwu Głos” na antenie Telewizji Republik był prof. Romuald Szeremietiew, były szef MON, wykładowca akademicki.

Na początku programu gość red. Jankowskiego odniósł się do słownych ataków Władimira Putina. 

Przed świętami Bożego Narodzenia prezydent Rosji skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą wybuchu II wojny światowej. Putin wyraził m.in. ocenę, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 r. Mówił też o wykorzystywaniu przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia. Przekonywał też m.in., że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście „niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał”.

– Atak Putina na Polskę to stalinowskie kłamstwo, które ma krótkie nóżki – skomentował Szeremietiew. 

W programie poruszono również konflikt na linii USA-Iran.

W środę nad ranem z terytorium Iranu wystrzelonych zostało ponad 20 pocisków rakietowych, które uderzyły w cele USA w Iraku – bazę Ain Al-Asad, położoną 160 km na zachód od Bagdadu, i bazę w Irbilu na północy. Jak podały irańskie media, był to odwet za zabicie w zeszłym tygodniu w ataku sił USA wpływowego irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

W mediach pojawiają się liczne komentarze i pytania o bezpieczeństwo polskich żołneizy przebywających w tamtych rejonach. 

– Obecność woskowa Polski w Iraku to obecność w ramach NATO. (…) Jeżeli byłaby sytuacja, że NATO zaczęłoby się wycofywać – na co się nie zanosi – to i my podjęlibyśmy takie kroki – wyjaśnił na Szeremietiew. 

Podkreślił, że kilka razy już przez ostanie lata słyszeliśmy o II wojnie światowej. 

– Patrząc na to, co dzieje się w Iraku - widzimy, że obie strony nie mają ochoty rozpoczynać wojny – nadmienił. 

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE WYPOWIEDZI NASZEGO GOŚCIA:

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze