Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Opozycja histerycznie reaguje na zatrzymanie ws. prywatyzacji Ciechu. Rzecznik rządu mocno odpowiada!

sm 13:26 12 lutego 2018
Beata Mazurek, rzecznik rządu skomentowała histeryczne głosy polityków opozycji ws. zatrzymania byłego wiceministra Donalda Tuska Pawła T. przez CBA. "Nie ferując żadnych wyroków, uważam, że CBA działa dobrze i skutecznie". A komentarze polityków opozycji, że to jest działalność polityczna, nazwała "absurdalnymi".

Dziś CBA poinformowała, że sześć osób, w tym b. wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL, zostało zatrzymanych w sprawie prywatyzacji Ciechu. Straty mogły sięgnąć nawet 110 mln zł, a zatrzymany wiceminister to Paweł T., b. prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

Beata Mazurek powiedziała:

"CBA jest powołane do tego, aby pilnować porządku, reagować w określonych sytuacjach i stawiać wnioski o zatrzymanie, i tak też stało się w przypadku Ciechu" - powiedziała Mazurek w poniedziałek w rozmowie z TVP Info. "Nie ferując żadnych wyroków, uważam, że CBA działa dobrze, działa skutecznie". 

 

I dodała, że rządy PiS "niewątpliwie różnią się" od rządów ich poprzedników. "Jesteśmy transparentni, działamy zgodnie z prawem i wedle prawa. Nie uważamy, by ktokolwiek miał mieć jakikolwiek parasol ochronny nad ustawami, czy nad kodeksami karnymi" - mówiła rzeczniczka PiS.

Mazurek odniosła się również do komentarzy polityków opozycji o zatrzymaniach ws. prywatyzacji Ciechu. Lider PO Grzegorz Schetyna powiedział, że w momencie kiedy dzieje się "coś trudnego dla PiS, dowiadujemy się, że ktoś został zatrzymany". "Uważam, że wszystkie sprawy powinny być wyjaśniane, nie uważam, że trzeba ukrywać coś z poprzednich lat, nie znam tej sprawy, ale wygląda ona na polityczne zamówienie. Widać tu polityczne zlecenie, a nie chęć wyjaśnienia tej sprawy" - ocenił Schetyna. "Wszelka próba mówienia przez naszych oponentów o tym, że to jest działalność polityczna, jest absurdalna, +na złodzieju czapka gore+ - najlepszą obroną jest atak" - powiedziała Mazurek. "Komentarze polityków są takie, jakie są. Polemizowała z nimi nie będę. Jeszcze raz powtórzę: jeżeli ktoś jest uczciwy, to się nie ma czego bać" - dodała polityk PiS.

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze