Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

ONR i NOP zakazane na Facebooku

AS 14:30 27 kwietnia 2018
PxHere
- Obóz Narodowo-Radykalny i Narodowe Odrodzenie Polski będą blokowane na Facebooku. Niedozwolone jest również odwoływanie się na portalu do tych organizacji oraz stosowanie ich symboliki - poinformował serwis społecznościowy.
Facebook w czwartek wydał oświadczenie, w którym poinformował, że opracował "standardy społeczności, które zakazują zarówno bezpośredniego propagowania nienawiści wobec ludzi, jak i używania symboli organizacji znanych z promocji rasizmu i nienawiści".
 
Zakazujemy propagowania nienawiści, w tym zamieszczania treści atakujących ludzi w związku z "cechami chronionymi", takimi jak rasa, przynależność etniczna, narodowość, przynależność religijna, orientacja seksualna, płeć, tożsamość płciowa czy poważna niepełnosprawność, albo choroba. Nie akceptujemy też grup ani organizacji, które promują przemoc lub atakują ludzi ze względu na cechy chronione przez prawo - oświadczył Facebook. 
 
Facebook poinformował, że obecność organizacji "konsekwentnie naruszających" te zasady, może zostać zabroniona na platformie. Dodał, że tak stało się w przypadku Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) oraz Narodowego Odrodzenia Polski (NOP).

Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne. Zapoznaliśmy się z wieloma zgłoszonymi nam materiałami, w których atakowano ludzi ze względu na ich cechy chronione. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ zachęcamy do wyrażania indywidualnych poglądów, nawiązywania kontaktów i dzielenia się przemyśleniami, ale też chcemy, żeby ludzie zawsze czuli się mile widziani i bezpieczni - napisano. 
 
Serwis społecznościowy poinformował, że niedozwolone jest również odwoływanie się na Facebooku do zakazanych organizacji, takich właśnie jak ONR oraz NOP, a także stosowanie ich symboliki.

Ponadto Facebook dodał, że osobom które nagminnie publikują posty naruszające zasady - może tymczasowo zablokować możliwość zamieszczania materiałów oraz w ostateczności może zostać zawieszone konto.


Źródło: rmf 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze