Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Olszówka (Ordo Iuris) : To rodzimi pseudoartyści atakują chrześcijan

PR 8:44 25 kwietnia 2018
Telewizja Republika
W poranku Telewizji Republika redaktor Aleksander Wierzejski rozmawiał z Marcinem Olszówką analitykiem Ordo Iuris na temat prześladowania na tle religijnym. - W Polsce, ograniczenia, jeśli chodzi o wolność religijną, to narastające zjawisko niechęci i przemocy słownej wobec katolików, chrześcijan – stwierdził Olszówka.

Redaktor Wierzejski wskazał w rozmowie z analitykiem Ordo Iuris, ze wszyscy mamy świadomość ograniczeń praw chrześcijan na zachodzie, przywołując głośne sprawy krzyży we Francji mających obrażać uczucia religijne muzułmanów. Jednak, czy w Polsce również możemy mówić o ograniczaniu praw chrześcijan?

Gość Telewizji Republika stwierdził, że w naszym kraju zaobserwować można narastające zjawisko niechęci i przemocy słownej.

- W Polsce, ograniczenia, jeśli chodzi o wolność religijną to narastające zjawisko niechęci, przemocy słownej wobec katolików, chrześcijan. Wynika badań z lat 2012-2014 wskazały, że katolicy duchowni i świeccy spotykają się z wrogością. Zdarzają się akty wandalizmu, włamania do kościołów, wyzwiska księży. Zdarzają się odosobnione przypadki w miejscach publicznych śmielszego okazywania protestu wobec katolików – oznajmił.

Redaktor zastanawiał się, czy możliwe jest wskazanie środowisk, z których wywodzą się osoby odznaczające się taką wrogością. Gość poranka w Telewizji Republika, wskazał przede wszystkim na środowiska pseudoartystyczne.

- Na pewno tzw. pseudoartyści, dla których krzyż jest przedmiotem różnych „happeningów”. To raczej rodzimi twórcy zainspirowani tym co czasami się wydarza za granicą. Raczej chodzi niestety o rodzimych twórców – wskazał Olszówka.

Jeśli chodzi o ataki na ośrodki religijne, wg analityka nie chodzi wyłącznie o ośrodki katolickie.

- Najwięcej jest przypadków ataków na ośrodki katolickie, pewnie też z racji tego że takich jest najwięcej ale i kościoły protestanckie czy prawosławne oraz judaistyczne są atakowane - powiedział analityk.

Redaktor stwierdził, że często osoby, które kierują się bezbożną propagandą uważają ją za przejaw nowoczesności, tymczasem jednak wczoraj ukazała się informacja, że premier niemieckiej Bawarii wprowadził rozporządzenie o tym, że w każdym tamtejszym urzędzie, ma wisieć krzyż.

- To akurat dobry symptom niezależnie od motywów jakie towarzyszyły premierowi Bawarii – skomentował analityk Ordo Iuris Michał Olszówka.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze