Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Około 300 osób zatrzymanych w niedzielę. To efekt protestów na Białorusi

JK 12:35 2 listopada 2020
Białoruskie siły bezpieczeństwa.PAP/EPA/STR
Około 300 osób zostało zatrzymanych podczas niedzielnych protestów na Białorusi – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Wolha Czemadanawa na swoim kanale Telegramu.

Liczba podana przez białoruskie MSW jest zgodna z danymi przekazanymi wcześnie przez niezależne centrum praw człowieka Wiasna.

Według Czemadanawej podczas demonstracji w Mińsku, która odbywała się pod hasłem „Dziady. Marsz przeciw terroryzmowi”, użyto ładunku wybuchowego domowej produkcji.

„Wydarzeniu temu (tj. protestowi w Mińsku) towarzyszyły fakty aktywnego stawiania oporu organom ochrony porządku” – oznajmiła, dodając, że akcja od początku miała „niepokojowy” charakter. Czemadanawa powiedziała, że w okolicach stacji metra Park Czeluskincew protestujący wyszli na jezdnię i zablokowali ruch na prospekcie Niepodległości w obie strony; został on przywrócony dopiero, gdy milicjanci wyparli demonstrantów na trotuar.

Według rzeczniczki milicjanci wielokrotnie podejmowali działania, by „przeszkodzić łamaniu prawa”, m.in. użyli grantów hukowych i broni z kulami gumowymi.

Akcja w Mińsku, w trakcie której uczestnicy szli w kierunku uroczyska Kuropaty, gdzie spoczywają tysiące ofiar represji stalinowskich, była największym protestem w niedzielę, ale mniejsze demonstracje odbyły się też m.in. w Grodnie, Mohylewie czy Pińsku. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze