Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ojciec jednego z polskich górników oskarża władze kopalni: „życie macie w du...ie. Tylko węgiel się dla was liczy”

pmb 11:56 21 grudnia 2018
Pxhere
W czeskiej kopalni w Karwinie zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków. Rzecznik spółki Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD) powiedział, że przyczyną tragedii był wybuch metanu. Podczas konferencji szefostwa kopalni, ojciec jednego z górników wypowiedział dramatyczne słowa. – Wiecie, że tam jest metan, a maszyny wprowadziliście, znowu jakieś machloje robicie, a tam mój syn jest.

Ojciec jednego z polskich górników, który najprawdopodobniej zginął w Czechach, oskarża władze kopalni Karwina, że „zakrywają czujniki metanu folią”. Wcześniej mężczyzna przerwał konferencję prasową.

Wiecie, że tam jest metan, a maszyny wprowadziliście, znowu jakieś machloje robicie, a tam mój syn jest – mówił Zbigniew Kaczmarek, ojciec 29-letniego Patryka, który sam jest emerytowanym górnikiem. – Tylko węgiel się dla was liczy. Życie to macie w du...ie jednym słowem - oskarżał.

Mateusz Morawiecki powiedział dziennikarzom w Karwinie, że informację o wypadku w kopalni otrzymał w czwartek w godzinach wieczornych.

– Strona czeska podała również informacje, że z 23 górników, 9 udało się uratować, 13 górników nie udało się – mówił dziennikarzom premier. – Informacje, które przekazała strona czeska są takie, że z 13 górników 12 ma obywatelstwo polskie, 13. górnik jest obywatelem czeskim – podał.

Źródło: wp.pl/twitter.com/tvp.info

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze