Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oj... będzie grzało! Polskę opanuje piekielny upał

am 15:32 4 czerwca 2019
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia przed upałami w Polsce; głównie północno-zachodniej. Po południu możemy spodziewać się gwałtownych burz. W kolejnych dniach pogoda nie odpuści!

Wyż Quennie znad Rosji "pompuje" do nas upalne masy powietrza znad Turcji, Morza Czarnego i wschodnich Bałkanów.

Mieszkańcy zachodniej Polski odnotują nawet 31 st. C w cieniu. W pasie od Gorzowa po Zieloną Górę mogą być nawet 33 st. C. Oznacza to, że w słońcu odczuwalna temperatura będzie osiągać zawrotną wartość 40 st.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ostrzeżeniach i prognozach alertów zakłada wystąpienie niebezpiecznych warunków atmosferycznych niemal w całej Polsce.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami do środy rano dotyczą woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Wydano również ostrzeżenie dot. gwałtownych burz. Chodzi o woj. warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie.

Noc będzie bardzo ciepła, a środa ponownie gorąca. Dopiero w czwartek aura zmieni się w większej części kraju. Choć na południu wciąż może być upalnie.

Źródło: IMGW, Wirtualna Polska

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze