Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ogromne zaniedbania w sektorze środowiska. Prof. Szyszko: Zostawiono nam 21 sporów z Komisją Europejską

ap 20:31 25 stycznia 2016
Jan Szyszko, minister środowiskaTelewizja Republika
Minister środowiska profesor Jan Szyszko w programie "W punkt" na antenie TV Republika mówił o sytuacji, jaką nowa ekipa rządowa zastała w resorcie po koalicji PO-PSL. Minister odniósł się także do zablokowania spotu promującego segregację odpadów z udziałem szefa kuchni Wojciecha Amaro i krytyka kulinarnego Macieja Nowaka, który jest zadeklarowanym homoseksualistą.

– Przykro mi to powiedzieć, ale sytuacja nie jest ciekawa. Po ośmiu latach mamy zapóźnienia i jest ich naprawdę bardzo dużo – zaczął profesor. – Samych rozporządzeń, ustaw jest ponad 580 - to bardzo dużo – zaznaczył.

Minister środowiska podkreślił, że poprzednia ekipa pozostawiła po sobie również spory z Komisją Europejską, których jest  aż 21.

– Są także niedociągnięcia w poszczególnych sektorach, głównie w dziale ochrony środowiska i gospodarki wodnej – poinformował minister. Jak tłumaczył, przez osiem lat nie udało się stworzyć prawa wodnego. – Są także zapóźnienia w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i inwestycji wodnych – dodał.

Polityk odniósł się także do decyzji o zablokowaniu spot promującego segregowanie odpadów. – Ten spot nie był najlepszy pod względem technicznym i wydźwięku, a koszt niewspółmierny do treści. Z tego, co wiem kosztował ok. 4 mln zł – mówił. 

Zapytany o sugestie, że powodem zdjęcia spotów była orientacja seksualna osoby w niej występującej, odpowiedział, że nie wie nawet, kto był tym aktorem.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze