Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ogromne kary dla Lecha i Legii po meczu o Puchar Polski

lml 8:03 6 maja 2016
WWW.FACEBOOK.COM/PGE.NARODOWY
Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała Lecha Poznań i Legię Warszawa za zachowanie kibiców podczas poniedziałkowego meczu o Puchar Polski. Klub z Poznania musi zapłacić 200 tys. złotych, zaś klub z Warszawy – 100 tys. złotych.

Na kibiców poznańskiego klubu nałożono ponadto zakaz uczestniczenia w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych tego sezonu Ekstraklasy. W następnej edycji Pucharu Polski kibice Lecha nie będą mogli obejrzeć żadnego spotkania swojej drużyny ani w Poznaniu, ani na wyjeździe. Takie same konsekwencje dotyczą Superpucharu, jeśli poznańscy piłkarze się do niego zakwalifikują.

Kary nałożone na Legię i Lecha to konsekwencja zachowań kibiców podczas meczu na Stadionie Narodowym. Sędzie musiał dwukrotnie przerywać spotkanie z powodu rac odpalanych na trybunach. Według informacji Radia RMF FM, straty na warszawskim stadionie przekroczyły ponad 100 tys. złotych. Kibice zniszczyli i uszkodzili 600 krzesełek, jedną z bramek od wejścia na stadion, a także toalety. Do wymiany są również wszystkie filtry w klimatyzacji i płotki w strefie buforowej. Do gaszenia pirotechniki zużyto 30 gaśnic.

Klubom od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN przysługuje odwołanie do Najwyżej Komisji Odwoławczej. 

Źródło: rmf24.pl, tvn24.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze