Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ogórek: Pamiętajmy, że z patriotyzmu robiono nacjonalizm, to były lata pracy "Gazety Wyborczej"

AS 12:35 4 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego stała się tematem przewodnim "Studia prasowego" Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika. Gośćmi Adriana Stankowskiego byli: Magda Ogórek z TVP, publicysta Miłosz Lodowski, Tadeusz Płużański z Polskiego Radia i Jakub Pacan z Tygodnika Solidarność

- Z roku na rok widzimy coraz większą zmianę. To pokazuje, jak bardzo takie emocje były w ludziach pochowane, tylko nie było możliwości, żeby uczucia patriotyczne wyrażać. Pamiętajmy, że z patriotyzmu robiono nacjonalizm, to były lata pracy "Gazety Wyborczej" - powiedziała Magdalena Ogórek.

– W ostatnich latach przywraca się pamięć o Powstaniu Warszawskim. Tzw. polityka historyczna w III RP była prowadzona tak, żeby nie mówić o tematach bardzo ważnych dla Polaków. Wszystkie sprawy związane z okupacją niemiecką na terenie Polski były rozmywane, relatywizowane - mówiła.

Dziennikarka odniosła się także do wypowiedzi abp Jędraszewskiego, która wywołała tak wiele emocji.– Nie wolno dawać się temu ponosić, tylko trzeba przeciwstawiać się i nazywać rzeczy po imieniu. Pięknie zrobił to abp Jędraszewski, który odniósł się do ideologii - stwierdziła. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze