Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ogórek: Melduję wykonanie zadania - ku chwale Ojczyzny!

EmaPob 9:50 27 lutego 2017
Dr Magdalena Ogórek Twitter.com
Zrabowane przez syna nazistowskiego gubernatora dzieła wróciły do Polski. Przyczyniła się do tego Magdalena Ogórek, która zamieściła wpis na Twitterze: Melduję wykonanie zadania - ku chwale Ojczyzny!

"Melduję wykonanie zadania - ku chwale Ojczyzny! Jestem dumna, że po 2 latach mojej ciężkiej pracy 3 zrabowane obiekty powróciły do Polski" - napisała na Twitterze Magdalena Ogórek. 

Pochodzący z Austrii 78-letni Horst Wächter, zwrócił w weekend trzy dzieła sztuki, które w czasie II wojny światowej zrabowała z Krakowa jego rodzina. Wächter to syn gubernatora dystryktu krakowskiego Generalnej Guberni Otto von Wächtera, na którego rozkaz założono getto żydowskie w Krakowie. 

Odzyskane dzieła to pochodząca z XVIII w. mapa Rzeczypospolitej Obojga Narodów, akwarela Julii Potockiej (przedstawiającej Pałac Potockich pod Baranami) i rysunek przedstawiający Kraków w czasach renesansu - czytamy na stronie wp.pl. 

Magdalena Ogórek mocno angażuje się na rzecz odzyskiwania dzieł sztuki. Na trop dzieł wpadła, pisząc pracę na temat Otto von Wächtera. 

Źródło: wp.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze