Ogólnopolski Dzień Seniora. Maląg: robimy co w naszej mocy, by zadbać o wasze bezpieczeństwo

Artykuł
Zdjęcie ilustracyjne.
shutterstock/Robert Kneschke

- Ostatnie miesiące i funkcjonowanie w warunkach pandemii to bez wątpienia niełatwa sytuacja. Chcę, by seniorzy wiedzieli i realnie czuli, że są ważni, zarówno w kryzysie, jak i na co dzień - powiedziała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

14 listopada, w tym roku jest to sobota, przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Dzień ten stanowi okazję do zwrócenia uwagi na sytuację osób starszych oraz na konieczność jej poprawy.

Jak powiedziała PAP Marlena Maląg, "ostatnie miesiące i funkcjonowanie w warunkach pandemii to sytuacja niecodzienna i bez wątpienia niełatwa. Wielu osobom towarzyszy poczucie niepokoju, niepewności – to zupełnie zrozumiałe". - Z całego serca zapewniam jednak, że robimy co w naszej mocy, by w tym trudnym czasie szczególnie zadbać o bezpieczeństwo Wasze – naszych Drogich Seniorów - przekonywała. 

- Chcę, by Państwo wiedzieli i realnie czuli, że naprawdę są i będą dla nas ważni – zarówno w sytuacjach kryzysowych, jak i na co dzień, w spokojnych czasach. Dlatego stale rozwijamy sieć domów i klubów Senior+, wspieramy projekty aktywizujące osoby starsze, dbamy o korzystne waloryzacje świadczeń, zapewniliśmy trzynastą emeryturę, pamiętamy o mamach, które w przeszłości wychowały co najmniej czworo dzieci, ale nie zdążyły wypracować sobie minimalnej emerytury. To wszystko robimy dla Was - mówiła szefowa MRiPS.

Z okazji Dnia Seniora życzyła, by seniorzy nie tracili pogody ducha mimo niesprzyjających okoliczności, żeby korzystali i cieszyli się wolnym czasem, realizowali swoje pasje i odkrywali nowe zainteresowania. Zwróciła się jednocześnie z apelem, by seniorzy na czas epidemii pozostali w domach. "Spotykajcie się z bliskimi online, rozmawiajcie przez telefon – kontakt z innymi jest ogromnie ważny, ale dzisiaj musimy pamiętać o bezpieczeństwie" - mówiła Maląg.

Przypomniała również o infolinii w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów - pod numerem telefonu 22 505 11 11 można zgłosić zapotrzebowanie np. na zrobienie zakupów. - Potrzebna pomoc na pewno zostanie udzielona - zadeklarowała Maląg. Wyraziła również przekonanie, że "wspólnie uda nam się przetrwać ten trudny czas i wkrótce będziemy znowu cieszyć się spotkaniami twarzą w twarz, czego serdecznie Państwu życzę"..

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy