Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oficjalnie: prezydent zaakceptował zmiany w rządzie przedstawione przez premiera

PR 10:25 3 czerwca 2019
P. Tracz / KPRM
- Prezydent Andrzej Duda akceptuje zmiany w rządzie przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego - oznajmił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w Polsat News. Przekazał także, że osoby, które obejmą stanowiska ministrów po rekonstrukcji rządu to "bardzo dobry zespół, który łączy rozmaite kompetencje". Do rekonstrukcji rządu ma dojść we wtorek.

Paweł Mucha w poniedziałek w Polsat News podkreślił, że rozmowa Andrzeja Dudy z premierem dotycząca zmian w rządzie była "bardzo dobra".

- Prezydent wyraził swój pogląd. Panowie rozmawiali na temat składu Rady Ministrów; tutaj bardzo dobry kontakt owocuje tym, że te zmiany są uzgadniane, konsultowane - powiedział minister.

- Prezydent akceptuje zmiany, które są przedstawione przez Prezesa Rady Ministrów. To była rozmowa, która poprzedzała te zmiany; to się dzieje w bardzo dobrej atmosferze i w bardzo ścisłych konsultacjach - zaznaczył Paweł Mucha.

Według niego osoby, które po rekonstrukcji wejdą do rządu mają "duże doświadczenie polityczne". Jak mówił Paweł Mucha, jest to "bardzo dobry zespół, który łączy rozmaite kompetencje".

Do rekonstrukcji rządu ma dojść we wtorek 4 czerwca - mówił o tym między innymi w Polskim Radiu marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zdradził, że rekonstrukcja może dotyczyć nieco szerszego grona niż tych, który zdobyli mandat europosła.

- Będą dokonane zmiany wymuszone wynikami wyborów. Przecież bardzo wielu nowych eurodeputowanych było członkami rządu. Będzie to pewnego rodzaju nowość, nowe otwarcie, choć oczywiście będzie to kontynuacja naszych działań, kontynuacja rządu PiS, rządu premier Beaty Szydło, Mateusza Morawieckiego - powiedział marszałek Senatu.

 

 

Czytaj także:

Zmiany głębsze niż przypuszczano? "Rekonstrukcja obejmie tych, (...) którzy nie startowali w wyborach"

Źródło: Polsat News, IAR, Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze