Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Odwet za zamachy w Paryżu. Francuskie lotnictwo zbombardowało pozycje dżihadystów w Syrii

dmc 7:52 16 listopada 2015
WIKIPEDIA/ ŁUKASZ GOLOWANOW/ CC BY-SA 4.0// GOOGLE MAPS
Jak informuje Ministerstwo Obrony Francji, w niedzielę wieczorem francuskie myśliwce dokonały ataku bombowego na bojowników Państwa Islamskiego w północnej części Syrii.

W komunikacie przekazanym przez francuskie MON poinformowano, że w nalocie udział wzięło 10 myśliwców bombardujących oraz 2 inne maszyny. Na miasto Ar-Rakka zajmowane przez islamistów spadło około 20 bomb.

Przedstawiciele francuskiej armii oświadczyli, że w wyniku nalotów zniszczono m.in. skład amunicji, centrum dowodzenia oraz ośrodek szkoleniowo-rekrutacyjny dżihadystów.

 

 

Wcześniej, premier Francji Manuel Valls zapowiedział, że jego państwo nie da się zastraszyć i będzie kontynuowało interwencję w Syrii, z zamiarem zniszczenia IS. Francuskie służby kontynuują od piątku poszukiwania osób, które mogły mieć związek z zamachami. Jeden z zamachowców prawdopodobnie wciąż jest na wolności.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego, którzy przyznali się do zorganizowania piątkowych zamachów w Paryżu w których zginęło co najmniej 129 osób, a 352 zostało rannych, na opublikowanym w sobotę nagraniu zapowiedzieli, że Francja nie zazna spokoju dopóki kraj ten nie zaprzestanie nalotów na jego pozycje.

Źródło: telewizjarepublika.pl, wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze