Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Odprawa służb przed ŚDM. Szef MSWiA: Będę wymagał od Państwa, żeby nie lekceważyć żadnych głosów

mg 14:24 25 lipca 2016
twitter/@MSWiA_GOV_PL
Szef MSWiA dokonuje dziś odprawy służb przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży. – Pielgrzymi przyjechali do Polski – kraju gościnnego, kraju bezpiecznego. Zadaniem polskich służb jest zapewnienie im bezpieczeństwa – podkreślał Mariusz Błaszczak w Częstochowie w Centrum Operacyjny do nadzoru nad Światowymi Dniami Młodzieży.

– Będę wymagał od Państwa, żeby nie lekceważyć żadnych głosów, żeby służby były pomocne pielgrzymom, żeby reagowały zawsze, kiedy będzie taka potrzeba – zaznaczał. – Te wrażenia, które pielgrzymi nabędą w Polsce, będą świadczyły w przyszłości o nas za granicą. Jestem przekonany, że pielgrzymi przyjadą jeszcze do Polski – dodawał.

Jak poinformował szef MSWiA, Centrum Operacyjne będzie miejscem, do którego będą spływały wszystkie informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży, ale po zakończeniu tego wydarzenia będzie służyło Częstochowie, która co roku przyjmuje wielu pielgrzymów z Polski i zagranicy. – Częstochowa jest miastem szczególnym, tu jest Sanktuarium, tu przybywa co roku miliony pielgrzymom. To Centrum będzie służyło mieszkańcom Częstochowy i pielgrzymom długie, długie lata – mówił. 

Błaszczak poinformował również, jakie czynności podjęła Polska, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas ŚDM.

– Oprócz jasnego modelu dowództwa, wprowadziliśmy zmiany w ustawach. Mimo oporów i komentarzy te przepisy są niezbędne, aby bezpieczeństwo było zapewnione. Przywróciliśmy również kontrole na granicach, zamknęliśmy też czasowo mały ruch przygraniczny – informował.

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze